Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто!

Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто!

«Здавайте кров, здавайте її зараз. Здавайте її часто»: під таким гаслом в 2017 році пройшов Всесвітній день донора крові. Цього року він був присвячений донорству крові в умовах надзвичайних ситуацій, адже саме переливання може врятувати життя потерпілих від аварій, катастроф і військових дій.

З кожним роком нестача донорської крові відчувається все більше і більше. Причому не завжди в дефіциті саме четверта негативна, найрідкісніша група крові: за словами трансфузіологов Запорізької обласної лікарні, в минулому місяці дуже складно було знайти найпоширеніші першу і другу позитивні.

«Запорізька обласна лікарня - головний лікувальний заклад області. Тут зосереджена основна хірургічна активність, основні гематологічні ліжка, у нас проводяться найскладніші операції, при яких переливання крові - необхідність. Згідно з даними ВООЗ, щоб забезпечити достатню кількість крові для потреб медицини, необхідно приблизно 15 мл на 1 людину в рік, а в нашій області цей показник становить всього 8,5 мл », - коментує Олександр Саржевський, завідуючий відділенням трансфузіології Запорізької обласної лікарні.

Для того, щоб створити достатній запас крові, у відділенні трансфузіології постійно проходять донорські акції. До них долучаються працівники запорізьких підприємств, журналісти, військові, студенти, але найактивніше жертвують частинкою себе самі медики. Не дивно, адже саме вони стикаються з невідкладними ургентними станами в операційних, в реанімаціях, коли переливання необхідне тут і зараз. Багато медпрацівників долучилися до благородної справи багато років тому і сьогодні постійно беруть участь у порятунку життів.

Вікторія Білан, операційна медсестра відділення трансфузіології, здає кров з 1998 року. Тоді вона стала донором, щоб допомогти дочці знайомих. З тих пір жінка здала кров уже 55 раз і носить статус почесного донора. А Валентина Казка, сестра-господиня відділення трансфузіології, зовсім скоро стане Заслуженим донором України - людиною, яка здала кров 100 і більше разів! «Я працювала у відділенні гематології і тоді мене вперше попросили здати тромбоцити для пацієнта. Після процедури до мене підійшла його мама і сказала, що моя кров дуже допомогла її синові. Тому я стала продовжувати донорство: чому б не допомогти людям, якщо є така можливість? Сьогодні на моєму рахунку 96 здач крові, тобто мені залишилося всього 4 рази здати кров, щоб стати заслуженим донором», - ділиться Валентина Іванівна.

В рамках Всесвітнього дня донора 14 червня обласна організація Червоного Хреста привітала медиків, які активно діляться частинкою себе заради благородної мети - порятунку життів. За багаторічну участь в донорському русі, гуманізм, людяність, душевну щедрість співробітники Запорізької обласної лікарні отримали почесні грамоти і подарунки - теплі пледи.

Доведено, що донорство корисне для організму: здача крові сприяє омолодженню організму, допомагає попередити серцево-судинні захворювання, стимулює імунітет. Також це чудова можливість обстежитися на групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С», сифіліс. Але самі донори визнають: найважливіше - це почуття підйому, легкості і радості бути причетним до порятунку життя. Особливо це актуально зараз, у важкий для країни час, коли в лікарні надходить безліч постраждалих із зони проведення АТО. Задаєтеся питанням, чим ви можете допомогти? Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто!

14.06.2017 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько-консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР