Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Школа з артеріальної гіпертензії

Увеличить

Сьогодні у пацієнтів відділення кардіології Запорізької обласної лікарні видався незвичний день: крім крапельниць, уколів і інших обов'язкових лікувальних приписів вони встигли побувати на міні-лекції. Її для пацієнтів-гіпертоніків підготували самі кардіологи відділення.

«Школа з артеріальної гіпертензії» - саме так назвали захід фахівці. Вони створили свого роду довідник у вигляді простих і зрозумілих слайдів для пацієнтів, які зіткнулися з підвищенням тиску. До слова, у відділенні кардіології таких пацієнтів переважна більшість.

Фахівці роз'яснюють, що артеріальна гіпертензія - це періодичне або стійке підвищення артеріального тиску. У нормі він не повинен перевищувати позначку 140/90 мм.рт.ст. В іншому випадку в організмі запускається каскад патологічних змін у серці, судинах, нирках, сітківці ока, головному мозку та ін.

«Число людей з підвищеним артеріальним тиском росте з кожним роком. Ігнорування проблем з АТ призводить до серйозних ускладнень, значно погіршує якість життя хворого і може привести до інвалідності або смерті, - розповіла про проблему Олена Литвиненко, завідуюча відділенням кардіології. - Навіть незначні коливання до 10 мм рт.ст. від норми значно впливають на стан основних внутрішніх органів - серця, мозку, нирок. Тому наше завдання донести до кожного нашого пацієнта, наскільки важливо контролювати коливання тиску і як це правильно робити».

Лікування артеріальної гіпертензії полягає в комплексі заходів (зміна способу життя, прийом лікарських препаратів), які допоможуть пацієнтам регулювати тиск і жити повноцінно. Важливо, щоб кожен гіпертонік розумів, наскільки серйозне його захворювання, а також сам міг впливати на перебіг хвороби. З цією метою лікарі-кардіологи і організували Школу артеріальної гіпертензії в ЗОКЛ.

Кардіологи нарікають, що останнім часом в інтернеті з'являється все більше інформації про те, як зберегти здоров'я, як правильно лікуватися і «приборкати» тиск. Але небезпека криється в тому, що серед інтернет-порадників в основному такі ж обивателі, як і самі пацієнти. Консультувати, виписувати лікування або давати рекомендації повинен тільки кваліфікований фахівець.

Кардіологи ЗОКЛ створили презентацію з простих і зрозумілих слайдів для пацієнтів-гіпертоніків

Сьогодні на міні-лекції були присутні 15 пацієнтів, всі вони мають проблеми з артеріальним тиском і вже неодноразово бували на консультації у різних лікарів. Проте, у них все одно виникали питання, на які відповіла Олена Євгенівна після закінчення зустрічі. Це свідчить про те, що незважаючи на «стаж» хвороби, велику кількість інформації пацієнти потребують подібних заходів. Це підтверджують і самі фахівці і в свою чергу обіцяють проводити Школу з артеріальної гіпертензії регулярно.

Повну презентацію можна скачати і подивитися тут Скачати і подивитися презентацію

 

 

21.02.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР