Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Сергій Тяглий: "Остеохондроз критично помолодшав: зараз міжхребцеві грижі діагностують навіть у 13-14-річних дітей"

Увеличить

Гостем газети "МІГ" став завідувач відділення нейрохірургії Запорізької обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук, доцент, головний позаштатний нейрохірург Запорізької області Сергій Васильович Тяглий.

- Доброго дня! Комп'ютерний томограф визначив у мене остеохондроз міжхребцевих дисків, грижі шийного відділу хребта. Чи лікується ця патологія консервативно? Мені 66 років ...

- Вам потрібно приїхати у відділення нейрохірургії ЗОКЛ на прийом з результатами всіх медичних обстежень. Я вивчу їх, і ми знайдемо правильне рішення, підберемо лікування. Можливо ефективним буде лікування медпрепаратами, а можливо необхідно якомога швидше провести операцію, щоб не втрачати час. Також вам не варто переживати через вік, ми оперуємо людей, які набагато старші за вас. Перед операцією кожного пацієнта всебічно обстежуємо. У нас багатопрофільна лікарня, тому при необхідності пацієнта консультують кардіологи, неврологи, судинні хірурги та ін. фахівці прямо у відділенні.

- Сергію Васильовичу, підкажіть, якщо остеохондроз не лікувати, чим це загрожує?

- При остеохондрозі порушуються обмінні процеси і кровопостачання в хребті. Тому міжхребцеві диски втрачають міцність, тріскаються і їх внутрішня частина випинається, стискаючи нервові закінчення і викликаючи біль. Це сформувалася міжхребцева грижа.

Через хвороби хребта страждають всі органи: грижу в шийному відділі супроводжують головні болі, запаморочення і шум у вухах, защемлення в грудному відділі позначається на роботі органів дихання, а проблеми в поперековому відділі впливають на нирки, сечостатеву систему і травлення, рухову функцію ніг.

- Як людині зрозуміти, що йому вже потрібна операція, а таблетки не допоможуть?

- Ми в лікарні, крім існуючих всеукраїнських, розробили внутрішні протоколи лікування. Ми вважаємо, що при тривалому больовому синдромі [більше чотирьох тижнів], який не знімається консервативно, однозначно показана операція.

Якщо з'являється слабкість, оніміння, порушення функцій тазових органів, треба терміново йти на операцію. Якщо час буде втрачено і функція втрачена, наприклад, нога "повисне", то відновлення важко буде домогтися навіть після операції.

- Кількість операцій при дискогенній патології у відділенні зростає?

- Так, кількість операцій зросла в десятки разів, тому що остеохондроз дуже помолодшав. Якщо раніше ми оперували людей передпенсійного або пенсійного віку, або молодих, які через необережність щось підняли важке [як кажуть в народі, "надірвали спину"], то зараз ми робимо операції навіть 13-14-річним дітям з грижами. Все тому, що у багатьох дітей відсутні навіть мінімальні регулярні фізичні навантаження. Дитина не відривається від гаджетів, а потім виходить на вулицю, десь нагинається, присідає і навіть від цього може постраждати хребет.

Операція лазерного випарювання міжхребцевої грижі в ЗОКЛ: вже через кілька годин пацієнт може ходити, а через добу - повернутися додому

- Доброго дня! Чула, що у відділенні нейрохірургії для лікування міжхребцевих гриж роблять лазерне випарювання. Що це за операція?

- У нейрохірургії міжхребетні грижі успішно видаляють лазером вже більше десяти років. Раніше при міжхребцевій грижі пацієнту потрібно було складне втручання відкритим доступом - з великим розрізом. Після лазерного випарювання у пацієнта на тілі не залишається і сліду від операції, реабілітація проходить значно швидше.

В ході такої операції в ушкоджений хрящ без розрізу шкіри вводиться пункційна голка. Під впливом діодного лазера "Ліка-Хірург", яким оснащено відділення нейрохірургії Запорізької обласної лікарні, грижа "висушується" на кілька міліметрів. Цього достатньо, щоб випинання перестало тиснути на нерв, і минув біль. Уже ввечері після операції пацієнт може вставати, а вранці - йти додому.

- Вітаю! Мені 46 років, у мене пухлина головного мозку. Я хотіла пройти лазерну терапію в Києві, але мене не беруть, тому що пухлина велика. Згоди на операцію я не даю ...

- Пропоную вам прийти до нас у відділення. Може, мені вдасться переконати вас зробити операцію, і ви забудете про свою хворобу. Пухлина росте з кожним днем, а разом з нею і ризик важких, незворотних наслідків. Крім нас онкологією центральної нервової системи в Запорізькій області ніхто не займається. В середньому, на рік у нас до 600 таких пацієнтів.

У нашому відділенні ми застосовуємо ендоваскулярну хірургію для лікування пухлин головного мозку, аневризм, крововиливів в мозок при геморагічних інсультах.

Під час такого ендоваскулярного втручання в судину вводиться інструмент і під контролем сучасної ангіографічної установки Toshiba, підводиться до пухлини або аневризми. За допомогою спеціального "балона" блокуються судини, що живлять новоутворення і таким чином воно "відключається" від кровотоку. Після нейрохірург проводить операцію на так званій "сухій" пухлині, що в рази скорочує ризик розвитку кровотечі та інших ускладнень.

У відділенні нейрохірургії ЗОКЛ успішно застосовується інноваційний малоінвазивний метод лікування компресійних переломів хребта - черезшкірна пункційна вертебропластика.

- Здрастуйте, у мене остеопороз і лікарі рекомендують зробити вертебропластику. Я не знаю, чи допоможе мені ця операція.

- Вертебропластика - це мінімально травматична операція, яка проводиться під місцевою анестезією за допомогою одного міні-проколу (5 мм). Вона виконується під контролем мобільного рентгенівського апарата за допомогою спеціальної голки. Показана така операція при компресійних переломах тіл хребців, остеопорозі, вертебральних гемангіомах, мієломній хворобі і метастатичних ураженнях хребців.

Мета даної маніпуляції - наповнити пошкоджений хребець міцним кістковим цементом. Даний цемент застигає протягом кількох хвилин і приймає властивості кісткової тканини, тим самим зміцнюючи пошкоджений хребець. На відміну від відкритої операції, використовуючи дану методику, ми мінімізуємо пошкодження поруч розташованих м'язів і тканин, виключаємо крововтрати і інфікування. Практично одразу після операції зменшується больовий синдром і через кілька днів пацієнт може повернутися до звичного способу життя.

- Сергію Васильовичу, в яких випадках необхідна консультація нейрохірурга?

-Якщо виникають болі в поперековому відділі хребта, які віддають в ноги, біль в шиї, що віддає в руки; при тривалому головному болю, що не піддається лікуванню у лікаря невропатолога; якщо наростає слабкість в ногах, виникають напади втрати свідомості, оніміння кінцівок або інші симптоми, пов'язані, з захворюванням нервової системи.

Тільки своєчасне звернення до фахівця і діагностика допоможуть виявити проблему зі здоров'ям і максимально швидко і ефективно її вирішити.

27.02.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР