Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Як в Запорізькій обласній лікарні пацієнтам з вадами слуху повертають щастя чути

Увеличить

3 березня - Всесвітній день охорони здоров'я вуха і слуху. У календарі медичних днів він з'явився не випадково, адже сьогодні втрата слуху вважається однією з найпоширеніших сенсорних форм інвалідності. Страшно навіть припустити: у світі близько 300 млн. людей не можуть насолоджуватися багатоголоссям навколишнього світу або зовсім чують тільки дзвінку тишу!

Причин, що впливають на зниження слуху, дуже багато. Приблизно у 30-40% людей з порушеннями слуху туговухість розвивається через порушення структур внутрішнього вуха, запалення, руйнуваньня кісточок, пошкодження барабанної перетинки. У Запорізькій обласній лікарні під керівництвом професора Олександра Гусакова першими в Україні почали проводити слухополіпшуючі операції таким пацієнтам.


«Ми досить широко виконуємо операції з реконструкції сенсорного органу. Якщо не функціонують як треба слухові кісточки - ми проводимо заміну системи звукопередачі, при травмі барабанної перетинки - відновлюємо її, заповнені порожнини вуха – вентилюємо. Способів і прийомів десятки, а то і сотні, і всіма ними ми досконало володіємо», - зазначає Олександр Гусаков, д.мед.н., професор, завідувач кафедри отоларингології ЗМАПО.

Приклад успішного лікування - випадок Тетяни, мешканки Запоріжжя. У жінки фахівці діагностували отосклероз - захворювання, при якому зменшується рухливість стремечка, слухової кісточки, і порушується передача звукових коливань. В результаті жінка поступово втрачала слух, а разом з тим і надію на повноцінне життя. В обласній лікарні пацієнтці видалили слухову кісточку, а на її місце встановили протез з тефлону. Тетяна вже зараз відчуває значні поліпшення, а за місяць, за словами, фахівців її слух повністю відновиться.

До слова, протези слухових кісточок професор Олександр Гусаков виготовляє власноруч. Операційні інструменти, спеціальні лампи - теж створені самими хірургами.

На жаль, є форми ураження слуху, коли навіть хірургія безсила - так звані ураження нейросенсорних елементів, коли страждає слуховий нерв. Це приблизно 60-70% пацієнтів з порушенням слуху. Спеціалізовану допомогу їм надають в сурдологічному відділенні консультативної поліклініки ЗОКЛ. Сурдологічна служба займається питаннями діагностики, лікування, слухопротезування, адаптації пацієнтів з туговухістю. В рамках бюджетної програми «Назустріч людям» вони безкоштовно отримують слухові апарати.


«У рамках обласної бюджетної програми соціально незахищені категорії населення отримують кошти реабілітації безкоштовно. У 2017 році завдяки програмі «Назустріч людям» було придбано 370 слухових апаратів сучасних моделей. Це дало можливість забезпечити всіх пацієнтів в реєстрі очікування і всіх, хто звернувся за допомогою в минулому році», - коментує Олена Преснякова, заступник головного лікаря Запорізької обласної лікарні з поліклінічної роботи та експертизи тимчасової непрацездатності.

Сучасний слуховий апарат сьогодні отримала і Людмила Михайлівна, мешканка Мелітополя. Жінка все життя пропрацювала на шахті, шкідлива робота негативно позначилася на здоров'ї - поступово почав знижуватися слух. «Коли людина погано чує, вона відірвана від суспільства. Вона хоче спілкуватися з людьми, але не чує їх, не розуміє, замикається, страждає від самотності. Це мій особистий досвід, але я впевнена - в моєму житті все зміниться. Я щаслива отримати слуховий апарат і сподіваюся, що зможу знову стати соціально активною людиною і принести користь оточуючим», - ділиться радістю Людмила Михайлівна.

Крім роботи на шкідливому виробництві, вплинути на слух можуть судинні захворювання, постгриппозні ускладнення, травми (у тому числі і акустичні), прийом деяких препаратів. Наприклад, Іван, 18-річний житель Запоріжжя, став гірше чути після лікування хронічної хвороби нирок: «Я проходив лікування гломерулонефриту, приймав важкі препарати, а потім відчув погіршення слуху. Це дуже заважає мені в житті, я відчуваю дискомфорт у спілкуванні, мені складно на парах. Сьогодні я отримаю слуховий апарат і, впевнений, стане набагато легше».

Завідуюча сурдологопедичним кабінетом допомагає пацієнтам вперше встановити слухові апарати

Лариса Євсєєва, завідуюча сурдологічним кабінетом консультативної поліклініки, зазначає, що найчастіше втрати слуху можна уникнути, вчасно звернувшись за допомогою: «Раннє звернення за медичною допомогою - запорука того, що нам вдасться відновити слух. Якщо людина приходить на прийом в перші три доби після погіршення слуху, як правило, досягається дуже хороший результат консервативного лікування. Якщо ж слух вже не відновити, ми підбираємо пацієнтові слуховий апарат. При сенсоневральній туговухості це єдина можливість допомогти пацієнтові чути».

Прийом сурдолога консультативної поліклініки здійснюється щодня. Щоб зареєструватися в реєстрі бюджетної програми, необхідно записатися на прийом до фахівця, при собі мати паспорт та документ, що підтверджує пільгову категорію.

3.03.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР