Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Дмитро Руденко: "Всім пацієнтам після інфаркту показана коронарографія, інакше є ризик повторення серцевої катастрофи»

Увеличить

В гостях у газети «МІГ» побував спеціаліст відділення рентгенангіографії і ендоваскулярної хірургії Запорізької обласної лікарні Дмитро Юрійович Руденко. Фахівець розповів про можливості ангіографічної служби Запорізької обласної лікарні, відповів на питання про сучасну діагностику судин серця - коронарографію, установку стентів при критичному звуженні судин, емболізацію доброякісних утворень і ін.

- Дмитре Юрійовичу, розкажіть, чим займається ваше відділення?

- Наше відділення рентгенангіографії і ендоваскулярної хірургії - унікальне для Запорізької області. Пріоритетні напрямки нашої роботи - коронарографія, стентування коронарних артерій і емболізація доброякісних пухлин. Говорячи простими словами, ми займаємося внутрішньосудинною хірургією. Втручання проводимо без розрізів, через проколи в променевій або стегновій артерії в кілька міліметрів. Найбільш "товстий" інструмент, яким ми працюємо, - всього 2,5 мм в діаметрі. І такими інструментами ми досягаємо будь-якої точки організму - судини ноги, серцевих, ниркових, підключичних артерій і ін. На конкретних ділянках ми можемо за допомогою спеціального каркаса - стента розширити артерію і поліпшити кровообіг (операція стентування). При якихось злоякісних або доброякісних новоутвореннях ми перекриваємо кровотік - виконуємо емболізацію.

- У яких випадках показана емболізація?

- Найчастіше ця методика використовується при частих кровотечах. Наприклад, у жінок з міомами матки. Суть процедури полягає в припиненні кровотоку по гілках маткових артерій, які наповнюють міому кров'ю. В середньому процедура емболізації [ЕМА] займає від 15 до 40 хвилин. Після пацієнтку переводять у відділення гінекології Запорізької обласної лікарні, де вона добу перебуває під наглядом одразу двох фахівців: гінеколога і ендоваскулярного хірурга. Уже через день жінка виписується з лікарні і повертається до звичного способу життя.

Емболізація маткових артерій - це унікальний метод лікування міоми матки, після якого жінки можуть в майбутньому народити здорову дитину

- Виходить, жінка при міомі може уникнути "традиційної" операції і видалення матки?

- Так, причиною 80 відсотків оперативних втручань в гінекології є саме міома, 90 відсотків з них - видалення матки. Для молодих жінок репродуктивного віку, особливо тих, які не народжували, це величезна психологічна травма, адже після такої операції вони не зможуть народити дитину. Емболізація маткових артерій - це унікальний метод лікування міоми матки, який дозволяє не тільки зберегти дітородний орган, а й позбутися від патології в найкоротші терміни.

Після такої процедури міоматозний вузол через три-шість місяців значно зменшується в розмірі, і в 98 відсотках випадків більше не створює проблем для здоров'я жінки [менструальні кровотечі, больовий синдром, симптоми здавлення внутрішніх органів [часте сечовипускання, запори]].

- Ви розповіли, в яких випадках лікарі перекривають кровотік. А при яких хворобах потрібно його відновлювати - проводити стентування?

- Показання до поліпшення кровотоку - це, в основному, ішемічна хвороба серця, одна з головних причин смертності українців. Коли кровотік в серці перекривається всього на три секунди, одразу виникає біль за грудиною, яка віддає в ліву руку, в ліву щелепу, в спину. Якщо кровотік не відновлюється, починається інфаркт міокарда, гине серцевий м'яз, різко падає тиск, людина втрачає свідомість, можуть виникати аритмії. Таке можна часто побачити на вулиці - людині різко стало погано, "швидка" не встигла - відбулася раптова коронарна смерть.

 І все через те, що люди не звертають увагу на проблеми з серцем. До слова, виникнути вони можуть не тільки у літніх пацієнтів, а й в молодому віці - днями ми стентовали 35-річного хлопця. Такий симптом як біль в серці не можна ігнорувати, необхідно пройти обстеження серця, проби з навантаженням. І якщо є порушення, пацієнту показана коронарографія.

Такі розміри має стент до установки (фото1), а так він виглядає після установки в судину (фото2)

- Що це за процедура?

- Коронарографія - найбільш точний і достовірний метод діагностики судин серця. Під час цієї процедури через стегнову або променеву артерію вводиться крихітний катетер, який наповнює серцеві артерії контрастною речовиною. З її допомогою навіть найдрібніші судини серця стають видні на моніторі комп'ютера. У підсумку виходить відеозапис рентгенівського зображення судин серця у міру їх заповнення рентгенконтрастною речовиною.

Коронарографія в ЗОКЛ проводиться під місцевою анестезією за допомогою спеціального високотехнологічного обладнання - ангіографічної установки Toshiba. Максимальна роздільна здатність і точність зображення нового ангіографа допомагають не тільки виявити звуження судин, а й детально визначити його місце розташування.

За результатами дослідження ми визначаємо оптимальне лікування для кожного пацієнта. Перший етап - медикаментозне лікування, якщо звуження судин більше 70 відсотків – в цей же час виконується стентування коронарних артерій [ендоваскулярне втручання]. Але якщо ступінь розвитку патології критична - показано шунтування [відкрита операція на серці].

Ендоваскулярні втручання проводяться за допомогою спеціального обладнання - ангіографа, через 2 мм прокол на руці

- Чи може ендоваскулярний хірург допомогти пацієнтові при облітеруючому атеросклерозі судин нижніх кінцівок?

- При облітеруючому атеросклерозі судин нижніх кінцівок порушення кровообігу в уражених судинах веде до трофічних змін шкіри гомілки і гангрени [яка часто локалізується в області великого пальця стопи], ураження кісткової тканини, суглобового апарату. Стентування в такому випадку - шанс врятувати ногу від ампутації.

Під час ендоваскулярної операції через доступ в стегновій артерії ендоваскулярні хірурги з високою ефективністю відновлюють прохідність артерій гомілки. В результаті відновленого кровотоку відбувається ефективне загоєння трофічних виразок, зменшення інтенсивності больового синдрому, значно поліпшується якість життя таких пацієнтів.

Вам необхідно пройти коронарографію якщо:

  • ви відчули біль в грудях і є підозри, що дискомфорт викликаний звуженням коронарних артерій;
  • ви відчуваєте періодичний біль в грудях, незважаючи на лікування;
  • у вас був серцевий напад;
  • вам поставлений діагноз «серцева недостатність» ( «стенокардія», «ішемічна хвороба серця») і медикаментозне лікування не дає бажаних результатів;
  • ви відчуваєте серцеву аритмію;
  • у вас був інфаркт міокарда.

Важливо розуміти, що коронарографія - «золотий стандарт» діагностики серцево-судинних захворювань

27.06.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР