Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


На міжнародній конференції фахівці ЗОКЛ говорили про нейрохірургічну допомогу в профілактиці інсульту

Увеличить

У Вінниці три дні поспіль провідні нейрохірурги України та зарубіжні фахівці обговорювали на конференції «Організацію та сучасні принципи надання спеціалізованої нейрохірургічної допомоги пацієнтам з інсультом». У масштабній медичній події взяли участь і нейрохірурги Запорізької обласної клінічної лікарні.

На сьогодні смертність від серцево-судинних захворювань в світі лідирує і перевищує смертність від ДТП, військових дій, онкологічних та інших патологій. Саме тому Українська асоціація нейрохірургів вибрала для щорічної конференції тему надання нейрохірургічної допомоги пацієнтам з інсультами. Місце проведення теж було обрано не випадково - захід приурочили до 60-річчя від дня заснування відділення нейрохірургії Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. академіка Ющенка.

В ході конференції фахівці обговорили ряд питань, а саме сучасне надання нейрохірургічної допомоги при мозковому інсульті в Україні та стандарти діагностики та лікування даного захворювання. Так як допомогу при інсульті надають не тільки нейрохірурги, участь в медичному симпозіумі взяли неврологи, судинні хірурги, реаніматологи, реабілітологи та лікарі інших спеціальностей. Передовий досвід і напрацювання провідних фахівців переймали Сергій Тяглий, завідувач відділення нейрохірургії ЗОКЛ, к. мед. н, головний позаштатний нейрохірург Запорізької області і Олексій Полковников, доцент кафедри медицини катастроф, військової медицини, анестезіології та реаніматології Запорізького державного медичного університету.

Програма заходу була дуже насиченою. За два дні пленарних засідань учасники представили близько 50 доповідей. Паралельно проходило пленарне засідання дитячих нейрохірургів, які обговорили стан дитячої нейрохірургії в Україні, унікальні випадки з практики, сучасні технології при наданні нейрохірургічної допомоги дітям.

Як відзначили фахівці Запорізької обласної лікарні, досвід і напрацювання колег допомогли розширити показання для оперативного лікування інсульту. Також червоною ниткою через всю конференцію пройшла тема необхідності створення профілактичної медицини. Виступаючі акцентували увагу на важливості ведення правильного способу життя, виключення куріння, гіподинамії, необхідності боротьби з гіпертонією, атеросклерозом.

«Лікування інсульту головного мозку сьогодні виходить на новий виток завдяки використанню сучасних методів діагностики і хірургії. Боротися з уже сформованим інсультом дуже складно. Тому ми проводимо профілактичні операції: усуваємо здавлювання судин за допомогою стентування або баллонізаціі артерій. У нашому нейрохірургічному відділенні є для цього все необхідне: досвідчені кваліфіковані фахівці, новітнє обладнання », - підкреслив Сергій Тяглий, завідувач відділенням нейрохірургії Запорізької обласної лікарні, - Величезну роль в успішній профілактиці захворювання також відіграє обізнаність пацієнтів і зв'язок між фахівцями. Кожен пацієнт, який відчуває оніміння кінцівок, головний біль, порушення мови повинен в обов'язковому порядку звернутися до невропатологів. А фахівець в свою чергу - направити пацієнта на діагностику (ангіографію, КТ або МРТ) і прийом до нейрохірурга».

21.09.2018

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР