Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


До 70-річного ювілею та Всесвітнього дня серця в Запорізькій обллікарні відбулася низка святкових заходів

Увеличить

У Запорізькій обласній клінічній лікарні складається чудова традиція відзначати Всесвітній день серця. Цього року свято було присвячене також 70-річному ювілею ЗОКЛ і об'єднало кілька заходів. 28 вересня в ЗОКЛ пройшла прес-конференція фахівців кардіологічної служби, де лікарі розповіли про найпоширеніші серцеві проблеми і малотравматичні методи їх лікування. Також в лікарні відбувся тематичний захід для дітей співробітників, де малюкам в ігровій формі пояснювали, як важливо дбати про своє серце з самого дитинства.

Проблема серцево-судинних захворювань постійно на слуху і не втрачає своєї актуальності. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно хвороби серця і судин забирають понад 17 млн. життів у всьому світі. Вчені прогнозують, що до 2030 року ця цифра виросте в 1,5 рази! І це при тому, що в 80% випадків фатального результату можна уникнути, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою.

«Щорічно в нашому відділенні кардіології проходять лікування понад 1000 жителів міста і області. Велика частина пацієнтів надходить до нас з ішемічною хворобою серця, навіть не підозрюючи про свій діагноз. Справа в тому, що не завжди серцеві патології проявляються болем в серці - часто навіть банальні головний біль, запаморочення, відчуття втоми вже привід звернутися до кардіолога», - коментує Олена Литвиненко, завідуюча відділенням кардіології Запорізької обласної лікарні, кардіолог вищої категорії.

Саме так сталося у випадку Володимира, 62-річного пацієнта з Кінських Роздорів: серце ніколи чоловіка не турбувало, і тільки постійна втома змусила звернутися в лікарню. Жителя Запоріжжя Ігоря, пацієнта із сусідньої палати, навпаки дуже турбував сильний біль в грудях і задишка. Пацієнтам провели коронарографію - золотий стандарт діагностики серця, яка допомогла фахівцям безпомилково поставити діагноз «звуження серцевих артерій». У таких випадках, щоб запобігти інфаркту і врятувати пацієнтам життя фахівці проводять стентування коронарних артерій - щоб розширити просвіт судин, встановлюють спеціальний стент. Головна перевага такого втручання - малотравматичність.

Тільки вчора пацієнту провели операцію - стентування через крихітний прокол на руці, а вже сьогодні він відмінно себе почуває

«Діагностична коронарографія і операція стентування в нашому відділенні проводяться через променеву артерію, через крихітний прокол на зап'ясті. Це означає, що вже через 2-3 години після процедури пацієнти можуть вільно пересуватися, у них мінімальний ризик розвитку кровотеч.

При цьому вік не є протипоказанням, ми активно проводимо ангіографічні обстеження та операції пацієнтам старше 70 років. У вікових пацієнтів зазвичай є протипоказання до загального наркозу, їм дуже складно перенести традиційну відкриту операцію, тому ангіографія, де всі ці ризики виключені, для них є шансом повернути якість життя», - підкреслив Раміні Торія, завідуючий відділенням рентгеноангіографії та ендоваскулярної хірургії ЗОКЛ.

За 2018 рік у відділенні рентгеноангіографії ЗОКЛ провели понад 1500 досліджень. З них понад 300 діагностичних коронарографій і понад 150 стентувань артерій серця. Завідуваючий також зазначив, що можливості ангіографічної служби ЗОКЛ, і потреба в таких життєзберігаючих операціях у населення набагато вищі. Проблема в низькому рівні інформування пацієнтів і несвоєчасному направленні на лікування.

Чимало уваги в День серця в ЗОКЛ було приділено і питанням профілактики серцево-судинних захворювань, адже починати піклуватися про своє серце потрібно з самого раннього віку. Тому в Запорізькій обллікарні вже другий рік поспіль для дітей співробітників проводяться свята під девізом «Здорове серце - здорова сім'я».

Свято для дітей співробітників вийшло яскравим і викликало бурю радісних емоцій у малюків

Важливо, що тема свята знайшла колосальний відгук серед дітей - малюки підготували понад 150 різних поробок, які стали основою тематичної виставки. При створенні робіт діти проявили неабияку уяву, тонко помічаючи різні грані свята. Крім виставки, дітей чекав спектакль-казка: актори в ігровій формі розповіли підростаючому поколінню про те, як берегти серце і вести здоровий спосіб життя.

«Традиційно ми проводимо дитяче свято до Дня серця, щоб з самого раннього дитинства навчити наше молоде покоління дбати про своє здоров'я. Але є у захода ще більш висока мета - ще раз нагадати нашим дітям, що серце не тільки дає можливість жити, а й допомагає відчувати, любити, співпереживати. У цей день ми хочемо поділитися добротою сердець, щирістю, радістю. Я бажаю нашим дітям зберегти в серці відчуття безтурботного дитинства, зростити там повагу до оточуючих, турботу про рідних і близьких», - прокоментував Ігор Шишка, головний лікар Запорізької обласної лікарні.

Нагадаємо, що в цьому році День серця входить в низку подій, присвячених 70-річчю від дня заснування Запорізької обласної клінічної лікарні. В установі вже відбувся престижний українсько-польський науково-практичний симпозіум, далі планується подальше проведення різних наукових, спортивних, соціальних заходів.

 

2.10.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР