Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Хірург-ортопед Іван Забєлін: «Дозвольте собі розкіш рухатися вільно і без болю»

Увеличить

Другий десяток років клініка ортопедії, артрології і спортивної травми Запорізької обласної лікарні залишається єдиним у своєму регіоні і унікальним у всій Україні спеціалізованим, вузькопрофільним центром лікування різних спортивних, побутових травм і захворювань опорно-рухового апарату. Про роботу команди клініки і її досягнення нам розповів Іван Забєлін, завідувач клініки, к.мед.н., лікар ортопед-травматолог вищої категорії.

 - Іване Миколайовичу, в чому унікальність клініки? Які основні напрямки її діяльності?

 Унікальністю нашої клініки є її вузька спеціалізація, що дозволило нам підняти надання медичної допомоги на найвищий рівень, завдяки концентрації в одному місці досвідчених висококласних фахівців і найсучаснішого зарубіжного устаткування. За відносно невеликий проміжок часу фахівці клініки стали провідними експертами в ендопротезуванні (заміні) суглобів, артроскопічній малотравматичній хірургії та хірургії деформації стоп. За ці роки наші фахівці в буквальному сенсі слова поставили на ноги десятки тисяч пацієнтів, позбавили їх болю і подарували можливість насолоджуватися активним, повноцінним життям.

- З якими проблемами найчастіше до вас звертаються пацієнти? Як ви їм допомагаєте?

Найчастішими приводами для звернення до фахівців клініки ортопедії та спортивної травми є: артрити, артрози, переломи шийки стегна, пошкодження зв'язок, менісків і хрящів суглобів. Після ретельної діагностики та огляду ми підбираємо для пацієнта індивідуальну тактику лікування. Наприклад, на ранніх стадіях захворювань і при незначних пошкодженнях зв'язок, менісків проводиться консервативне лікування. Якщо ж пацієнт отримав розриви і надриви зв'язок - потрібне хірургічне лікування, в таких випадках ми застосовуємо сучасну малотравматичну методику - артроскопію. Що ж стосується пізніх стадій різних захворювань суглобів, то позбавити пацієнта від болю, відновити рух в суглобі і повернути його до нормального способу життя можливо тільки за допомогою ендопротезування суглоба.


Ендопротезування суглобів в клініці ортопедії, артрології і спортивної травми - це операції «вищого пілотажу»


- Розкажіть, що таке ендопротезування, і як часто вашим пацієнтам необхідні такі операції?

Хвороби суглобів позбавляють нас можливості вільно рухатися, займатися улюбленою справою, працювати, а з часом і зовсім привносять жахливу перспективу - інвалідність. Ендопротезування є ефективним і часто єдиним способом відновлення втраченої функції кінцівки. Це заміна уражених хворобою, зношених суглобових поверхонь на штучні імплантати. Як правило, без нього не обійтися пацієнтам з діагнозом «артрит», «артроз», «коксартроз», «перелом шийки стегна» та ін. Потреба в подібних операціях з кожним роком зростає і пацієнти, яким необхідна заміна суглоба - стають молодшими.

Сьогодні ендопротезування суглобів в клініці ортопедії, артрології і спортивної травми - це операції «вищого пілотажу». Завдяки високій кваліфікації фахівців і високотехнологічному зарубіжному обладнанню, в клініці пацієнтам встановлюються новітні розробки ендопротезів світових виробників: Zimmer (США), Stryker (США), DePuy (США), Lima (Італія), «Smith & Nephew» (США) і ін. Щорічно хірурги клініки проводять близько 350-400 ендопротезувань, успішно повертаючи до активного життя навіть вікових пацієнтів на останніх стадіях захворювання суглобів.

- В які терміни після заміни суглоба пацієнт може знову ходити?

Уже наступного дня після операції пацієнт може ходити за допомогою милиць з дозованим навантаженням на оперовану кінцівку. У цьому нашим пацієнтам допомагають лікарі-реабілітологи: вчать правильно підніматися, вставати з ліжка, ходити, правильно сидіти і ін. Тривалість стаціонарного лікування - 12-14 днів. При виписці кожен пацієнт отримує рекомендації щодо реабілітаційних заходів, які він проводить в подальшому самостійно.


Артроскопія - "золотий стандарт" малотравматичного лікування суглобів в світі


- Іване Миколайовичу, розкажіть про те, коли застосовується артроскопія? У чому її переваги?

Артроскопічні операції - найсучасніший і ефективний спосіб діагностики і лікування різних травм, захворювань і патологій суглобів. Наприклад, на колінному суглобі - це артроскопія менісків, відновлення зв'язок, хряща. На плечовому - нестабільність плеча, звичний вивих. На стопі - пошкодження ахіллового сухожилля, нестабільність гомілковостопного суглоба і багато ін.

Артроскопія проводяться без розрізів (не травмуючи м'які тканини): через 2 крихітних проколи (до 5 мм) в суглоб вводиться артроскоп з відеокамерою і спеціальні інструменти, якими працює лікар. Завдяки мікроскопічній відеокамері хірург бачить на екрані збільшене в рази зображення суглоба зсередини. Тому, артроскопія - це ще й 100% точна діагностика суглобів, яку, на відміну від інших клінік, ми часто застосовуємо в нашій практиці.

Головна перевага цієї методики - мінімальна травматичність, адже артроскопія - це два невеликих проколи, які заживуть за лічені дні, не залишивши шрамів на шкірі. Завдяки цій делікатній методиці пацієнти знаходяться в клініці всього 1-2 дня і максимально швидко повертаються до звичного для них ритму життя. Фахівці клініки ортопедії більше 16 років тому взяли на озброєння артроскопію і сьогодні успішно застосовують цю методику щодня.

- Чому ваші пацієнти вибирають саме клініку ортопедії та спортивної травми? У чому секрет успіху вашої клініки?

Секрету немає, у команди клініки завжди на першому місці стоять інтереси пацієнта: його здоров'я, самопочуття, його комфорт. Лікування в клініці ортопедії та спортивної травми - це, перш за все, можливість отримати медичне обслуговування у лікарів вищої кваліфікації і дбайливе ставлення персоналу. Фахівці відділення проводять лікування та реабілітацію, що засновані тільки на останніх досягненнях медичної науки, які відповідають передовому досвіду європейських країн. У клініці проводиться ретельна передопераційна підготовка і доступний весь спектр обстежень: КТ і МРТ, цифрова рентгенографія, ультразвукова та інші методи діагностики, які дозволяють поставити діагноз швидко, точно і безболісно. Прогресивні хірургічні методики і висока кваліфікація фахівців гарантують ефективне і безпечне лікування, швидку реабілітацію і відмінний косметичний результат. А бездоганний сервіс і комфортабельні умови палат зроблять перебування в клініці максимально спокійним, зручним і прискорять одужання.

22.12.2017 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів.

Перелік актуальних вакансій

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР