Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Купання та переохолодження можуть стати причиною літнього отиту

Увеличить

У ТОПі нетипових, але досить частих літніх захворювань впевнено високу позицію займає отит. Прийнято вважати, що запалення вуха - недуга холодного сезону, але як показує практика перепади температури, купання і переохолодження можуть стати причиною проблем з органами слуху влітку. Про те, як вести себе в таких ситуаціях і уникнути ускладнень розповіли отоларингологи ЗОКЛ.

У жарку пору року, коли на вулиці стовпчик термометра просто зашкалює, всі ми намагаємося врятуватися від спеки під кондиціонером. Однак часто забуваємо, що різниця між температурою на вулиці і в приміщенні повинна бути не більше 10 градусів. В іншому випадку можна «заробити» застуду і як ускладнення - запалення у вусі. Інфекція з порожнини носа через слуховий прохід потрапляє в порожнину вуха і розвивається отит. Той же ефект можуть викликати холодний душ після тривалого перебування на спеці, рясне холодне питво з льодом.

Перші прояви недуги: біль у вусі, яка посилюється при активних рухах, розмові, жуванні, зниження слуху, підвищення температури, головний біль. У такому випадку потрібно негайно звернутися до фахівця, щоб уникнути розвитку ускладнень (втрати слуху, менінгіту та ін.).

Також влітку дуже часто проблеми з вухами починаються після купання у водоймі, особливо, коли вода ще не досить прогрілася. Це може викликати лише незначний дискомфорт, а може привести до розвитку отиту. Справа в тому, що під час пірнання або стрибків у вухо потрапляє вода, яка в майбутньому стає відмінним середовищем для розмноження мікробів і виникнення запалення.
Всім, хто на собі відчув усі прояви "літнього" отиту, отоларингологи Запорізької обласної лікарні наполегливо рекомендують звернутися за спеціалізованою допомогою. На жаль, більшість пацієнтів спочатку намагаються впоратися з хворобою самотужки.

Чого категорично не можна робити при отиті:

  • строго заборонено гріти вухо при підвищеній температурі і гнійних виділеннях. Прогрівання ефективні при запаленні нерва, а при отиті можуть тільки нашкодити, адже тепло сприяє посиленню запалення.
  • Не можна перевіряти на собі «бабусині» рецепти. Поради «закапати у вухо сік алое, цикламена, прикласти листя каланхоє» теж потрібно стійко ігнорувати. Сік цих рослиннегативно впливає на слизову вуха.
  • І найголовніше правило - категорично заборонено займатися самолікуванням. При отиті це дуже небезпечно, адже ускладнення цієї недуги може призвести до тяжких незворотних наслідків аж до втрати слуху.

Тому лікування захворювання повинен проводити тільки отоларинголог. Бережіть себе і будьте здорові!

10.08.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР