Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Міома матки - лікування поширеного жіночого захворювання

Увеличить

Божевільний темп сучасного життя, неправильне харчування і різке погіршення клімату провокують розвиток безлічі небезпечних жіночих захворювань. Серед них медичні фахівці виділяють міому матки. Цей діагноз здатний поставити в ступор навіть найбільш стійку представницю жіночої статі, проте не потрібно лякатися його передчасно. У наші дні існує цілий ряд методів ефективного лікування міоми. Якщо своєчасно виявити захворювання, і правильно вибрати спосіб його лікування, лікар допоможе повернути жінці здорове повноцінне життя, без відчуттів болю і дискомфорту.

Що таке міома матки?

Міомою матки іменується доброякісне новоутворення в шийці або стінці матки. Іноді це поширене захворювання називають лейоміомою або фіброміомою. Як правило, міомі властиве безліч осередків патології, реальні розміри яких можуть становити від пари міліметрів і до декількох сантиметрів.

Розміри кожного виявленого вузла записуються в міліметрах. Також гінекологи вимірюють розміри міоми в тижнях вагітності. Наприклад, діагноз «міома 8 тижнів» означає, що у пацієнтки розмір матки з міоматозними вузлами відповідає вагітності на 8 тижні.

Основні симптоми міоми

До переліку основних симптомів освіти міоми матки входить:

  • тривалий біль в нижній частині живота, який посилюються під час менструації
  • рясні постійні маткові кровотечі переважно під час менструації, подальшим результатом яких часто стає зниження гемоглобіну у жінок;
  • поступове порушення функцій органів, розташованих в безпосередній близькості до матки, наприклад, прискорене сечовипускання;
  • регулярний закреп, які з часом призводять до здавлення вузлів поруч розташованих органів.

У ряді випадків міома матки може стати основною причиною жіночого безпліддя. Також нерідко ця поширена хвороба поєднується з іншим небезпечним захворюванням - аденоміозом.

Сучасні методи лікування міоми матки

Оперативне лікування міоматозних вузлів здійснюється шляхом застосування однієї з трьох найпоширеніших методик. Перший метод - лапароскопічна міомектомія. Ця процедура може виконуватися, як самостійно, так і після проведення емболізації маткових артерій, у випадках стрімкого утворення невеликих за розмірами пухлин. Операція проводитиметься через кілька проколів з подальшим введенням ендоскопа, обладнаного мікроскопічної камерою з підсвічуванням, а також інструментами.

Відома також методика гістероскопічної міомектомії, при якій підслизисті міоми видаляються через піхву за допомогою гистероскопа. При наявності безлічі великих міом проводиться відкрита міомектомія. У цьому випадку над лобком проводитися розріз, довжиною приблизно 10 см.

Безопераційне лікування міоми матки

Лікування міоми матки без операції може проводитися двома популярними способами. Перший з них - ФУЗ-абляція міоми матки. Суть цього способу полягає в застосуванні ультразвукових хвиль, які направляються безпосередньо на пухлину. Вплив хвиль призводить до розігрівання міоми, що стає причиною термічного некрозу її тканин. Одночасно з процедурою лікар проводить МРТ, що дає можливість направити хвилі точно до осередку захворювання. ФУЗ-абляція проводиться в кілька етапів, кожен з яких займає від 3 до 6 годин.

Другий ефективний спосіб лікування - емболізація міоми. Він грунтується на введенні в організм пацієнтки спеціальних речовин - ембол, які потрапляють в маткові артерії через спеціальний катетер в стегновій артерії. Згодом емболи блокують судини, що живлять міому кров'ю. Це призводить до зупинки росту міоми і поступового зниження її розмірів. По завершенню процедури ЕМА, лікування міоми вимагає спостереження фахівця, щоб переконатися в перекритті судин міоми. Лікування міоми матки методом емболізації маткових артерій є одним з найбільш безпечних для здоров'я пацієнток способів боротьби з пухлинами.

Перш, ніж визначити, як вилікувати міому матки без операції,  лікар збирає інформацію про кількість та розмір пухлин, інтенсивність їх росту, а також загальний стан здоров'я пацієнтки. Тільки на основі отриманих даних фахівець отримує можливість визначити відповідну методику лікування.

Видалення матки

Гістеректомія, або видалення матки - це найбільш радикальний спосіб лікування міоми, для проведення якого потрібні особливі показання. У більшості випадків лікарі призначають гістеректомію у випадках, якщо міома стає причиною постійних рясних кровотеч.

При наявності відповідних показань в ході хірургічного втручання можуть бути повністю видалені маткові труби і яєчники пацієнтки. Гістеректомія крайній захід, але бувають випадки, коли це єдина можливість повернути пацієнтці якість життя.

Гормональне лікування міоми

Медикаментозне лікування міоми матки може призначатися тільки у випадках, якщо розмір міоми у пацієнтки не перевищує 12 тижнів (вузли до 2 см). Для проходження лікування за допомогою гормональних ліків вкрай важливо, щоб всі розташовані поруч з маткою органи працювали без будь-яких порушень, а у самої пацієнтки не було протипоказань до прийому виписаних їй препаратів. Найчастіше лікування міоми шийки матки проводитися із застосуванням медикаментозних засобів або призначається хірургічне лікування.
2.11.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР