Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Оніміння, слабкість і втрата чутливості в кінцівках - вагома причина звернутися за допомогою до невропатолога

Увеличить

Зробити самостійний крок, відчувати оніміння, «мурашки» і навіть біль в кінцівках для всіх нас настільки звичні речі, що найчастіше ми про них навіть не замислюємося. На жаль, для деяких людей вони недоступні через розвиток полінейропатії. Про те, що це за недуга, які небезпеки ховаються за цим діагнозом і найголовніше, як його позбутися, розповіли невропатологи Запорізької обласної лікарні.

Коли втрачається контроль над власним тілом

Полінейропатія - це ураження периферичної нервової системи. У нормі нерви передають імпульси від головного і спинного мозку всім іншим частинам тіла. Коли цей процес порушується, ми перестаємо контролювати і відчувати своє тіло. Полінейропатія - багатолика хвороба, виділяють кілька різновидів цієї недуги. Вона може вражати як оболонку, так і стрижень нерва, «атакувати» нерв, що відповідає за чутливість, рухи чи інші функції.

Причин виникнення полінейропатій теж безліч. Вплинути на розвиток хвороби можуть супутні захворювання. У мешканки Запоріжжя Олени Геннадіївни недуга виникла як результат лікування онкологічного захворювання. Після лікування онкології і декількох сеансів променевої терапії у неї з'явилися набряки і знизилася чутливість в кінцівках, а згодом - повністю відмовили ноги. Олена Геннадіївна безрезультатно лікувалася у різних фахівців, але поліпшення все ніяк не було. 46-річній пацієнтці довелося відмовитися від улюбленої роботи: хвороба позбавила молоду і активну жінку можливості вільно рухатися, бути самостійною.

«Я, поки могла ходити, оббивала пороги кабінетів всіляких фахівців, але ніхто не міг сказати, що зі мною. Я лікувала судини, хребет, а потім мені і зовсім поставили невиліковний діагноз. За 6 років марного лікування в моєму житті була тільки безвихідь, я не знала, що мені робити і куди звертатися», - згадує пацієнтка.

У відділення неврології № 1 Запорізької обласної лікарні пацієнтка потрапила випадково, за рекомендацією знайомих. На той момент у неї була груба атрофія м'язів, парапарез (параліч) нижніх кінцівок і повне нерозуміння, як повернутися до колишнього повноцінного життя. Після повного комплексу обстежень в Запорізькій обласній лікарні, фахівці поставили Олені Геннадіївні діагноз «хронічна запальна демієлінізуюча полінейропатія». Говорячи простими словами, руйнується оболонка нерва, по якій проходить імпульс. Між м'язами ніг і нервовою системою відсутній зв'язок, тому жінка не може ходити.

Як відзначають фахівці, це захворювання зустрічається досить часто. Найнебезпечніше при хронічних запальних демієлінізуючих полінейропатіях - то, що їх дуже рідко діагностують, особливо на ранніх стадіях, коли відновити цілісність нервових волокон набагато простіше.

Мета невропатологів ЗОКЛ - поставити пацієнта на ноги і соціально адаптувати його

Олена Геннадіївна звернулася до відділення неврології № 1 Запорізької обласної лікарні вже із запущеною стадією хвороби. 4 роки жінка спостерігається в центрі, де з урахуванням існуючих стандартів проводять лікування. За словами Алли Черкез, завідуючої відділенням неврології № 1 Запорізької обласної лікарні, в лікуванні полинейропатий всі зусилля спрямовані на відновлення функцій нервової тканини. Для цього в обласній лікарні кожного пацієнта індивідуально підбирається комплексне лікування: курс медикаментозної терапії та фізіопроцедур (стимулювання м'язів системою міотон, масаж, ЛФК).

«Наша головна мета - допомогти пацієнтці встати на ноги, пересуватися самостійно, щоб вона могла повернутися до роботи, бути соціально активною. Як показує практика, якщо правильно поставити діагноз і з'ясувати причину, полінейропатія успішно лікується. Підтвердження тому - сотні наших пацієнтів, які відновилися і повернулися до активного життя», - коментує Алла Миколаївна.

Зараз Олена Геннадіївна повільно, але дуже впевнено прагне до повного одужання. Кожні 3-4 місяці жінка проходить курс терапії і не може натішитися результатами. Поступово у пацієнтки наросла сила в ногах, вона почала рухати стопами, потім навчилася сидіти, почала пересуватися на візку, а тепер навіть може трохи пересуватися зі сторонньою допомогою. «Раніше нижня частина тіла була ніби не моя. А тепер я нарешті відчуваю «мурашки» по ногам, встаю на ноги і відчуваю їх. Та що там - я навіть біль рада відчути!», - ділиться результатами лікування Олена Геннадіївна.

Як зрозуміти, що пора на прийом до невропатолога?

Фахівці відділення неврології № 1 акцентують увагу: якщо у вас поступово розвивається слабкість в кінцівках, турбує біль і оніміння, вам необхідно проконсультуватися у невропатолога. За цими симптомами можуть ховатися і остеохондроз, і остеопороз, проблеми з суглобами, і та ж полінейропатія. У відділенні неврології № 1 Запорізької обласної лікарні ви зможете пройти комплексну діагностику, з'ясувати причину нездужання і пройти лікування.
 

15.11.2017 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР