Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Як зупинити руйнування сітківки ока

Завдяки зору ми повною мірою сприймаємо усю красу навколишнього світу. Але часто яскраві фарби блякнуть, а предмети стають розпливчатими. Багато хто списує це на вік і не поспішає на прийом до офтальмолога. Проте вікові зміни - не єдина причина. Подібні прояви можуть бути симптомами такого захворювання, як вікова макулярна дегенерація.

Макула - це центральна, найважливіша область сітківки на задньому полюсі очного яблука. Вона відповідає за цветосприйняття і гостроту зору. При віковій макулярній дегенерації або, як ще називають захворювання, макулодистрофії, відбувається її поразка. Хоч багато і не чули про таку недугу, вікова макулярна дегенерація, як і  катаракта, глаукома, є однією з найбільш частих причин сліпоти і слабобачення у людей старше 50 років.

Основним симптомом хвороби є погіршення зору (центрального). Пацієнт нечітко, спотворено бачить зображення, складно сприймає кольори. Тепер для виконання роботи йому треба більше часу, чим раніше, і яскравіше освітлення. Оскільки макула пошкоджена і не виконує свої функції в повному об'ємі, у хворих виникають труднощі при водінні, читанні, роботі за комп'ютером, тобто діяльності, для якої потрібний чіткий гострий зір.

Незабаром захворювання прогресує, і у полі зору людини з'являються плями. Вони утрудняють розпізнавання осіб і предметів. В цілому вікова макулярна дегенерація повільно, безболісно призводить до втрати зору.

Існує декілька чинників ризику розвитку захворювання. Це вік, спадковість, паління, серцево-судинні захворювання і цукровий діабет.

Лікар-офтальмолог може розрізнити прояви цього захворювання ще до розвитку змін в зорі пацієнта і направити його на додаткові обстеження. Ось чому так важливо регулярно проходити огляд. Тільки фахівець може встановити діагноз і призначити те, що відповідає лікуванню зору.

Припинити прогрес розвитку ВМД і значно поліпшити зір допомагають пацієнтам фахівці Центру мікрохірургії ока. Ще декілька десятиліть тому при подібній патології це було проблематично.

«При поверхневих захворюваннях очей зазвичай використовуються краплі, але в якості лікування патологій заднього відділу ока, таких як вікова макулярна дегенерація, подібні препарати неефективні, – коментує Наталія Унгурян, завідуюча Центром мікрохірургії ока Запорізької обласної клінічної лікарні, – Нині загальноприйнятою терапією вікової макулярної дегенерації є інтравітреальне введення препаратів. Цей метод активно використовується офтальмологами Запорізької обласної клінічної лікарні».

При такому способі введення препарату робиться безпосередньо в порожнину ока - склоподібне тіло. Це дозволяє тривало (від 2 тижнів до 2 місяців) зберегти його концентрацію в осередку ураження. Така терапія веде до зменшення набряку сітківки і поліпшенню зору, а  використання сучасної апаратури і досвід лікарів дозволяють вводити препарати всередину  ока з мінімальним ризиком для пацієнта.

Пам'ятайте, не варто займатися самолікуванням, адже ви втрачаєте дорогоцінні хвилини. Звертайтеся за допомогою до фахівців. Офтальмологи Центру мікрохірургії ока Запорізької обласної клінічної лікарні допоможуть вам вирішити проблеми із зором і дивитися на світ здоровими очима.

19.10.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР