Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53


Запорізька обллікарня - єдина медустанова в країні, де виконується неспоріднена пересадка органів

Увеличить
Сьогодні в Україні існує 6 центрів, де проводяться операції з пересадки органів. Але лише на базі Запорізької обласної клінічної лікарні виконуються неспоріднені трансплантації від померлих донорів. Для пацієнтів, чиї родичі не можуть стати донорами, в нашій країні це єдиний шанс на життя.
 
У листі очікування Запорізького центру трансплантації - понад 200 осіб. Кожен з них живе надією, що найближчим часом з'явиться відповідний донорський орган, а отже і можливість повернутися до нормального повноцінного життя. Ольга, 25-річна мешканка Рівненської області, чекала пересадки нирки приблизно півтора місяця. У 2009 році дівчині поставили діагноз «ниркова недостатність», а в минулому році - перевели на гемодіаліз, так як нирки не справлялися з необхідним навантаженням.
 
Ольга ділиться, переносити діаліз було дуже важко: постійні судоми, скачки тиску. При цьому дівчина продовжувала працювати в школі - викладати біологію. «Ми шукали допомоги всюди. Спочатку поїхали в Київ разом з мамою, але вона не підійшла як донор для мене. Потім ми дізналися, що в Запоріжжі у нас є шанс. Тому ми приїхали в обласну лікарню, здали всі аналізи і стали на лист обліку. Ми вважаємо дивом, що буквально через півтора місяці знайшовся донор, адже люди роками чекають трансплантації. Тепер з кожним днем ​​мій стан поліпшується, а 31 травня, день операції, я буду вважати своїм другим днем ​​народження», - розповідає пацієнтка.
 
 
В цей же день операцію провели і Марині Олексіївні. 58-річна мешканка Дніпропетровської області хворіє на пієлонефрит з 1993 року. Поступово ниркова недостатність прогресувала, жінка перейшла на перитонеальний діаліз: кожен день проходила процедуру очищення крові. Марина Олексіївна визнає, її дуже пригнічувала залежність від діалізу, неможливість щось планувати, необхідність бути «прив'язаною» до будинку: «У березні ми стали на лист очікування, а 31 травня серед ночі нам повідомили, що з'явився потенційний донор. Ми з чоловіком одразу виїхали в Запоріжжя, пройшли обстеження і були дуже щасливі, що донорський орган підійшов. Ми вважаємо, що Запорізький центр трансплантації - провідний в Україні, адже більше ніде в нашій країні нам не могли допомогти».
 
Пацієнтки кажуть: після операції як заново народилися і відчувають себе чудово. Ігор Русанов, завідувач відділення трансплантації і хронічного гемодіалізу Запорізької обласної лікарні, підтверджує, що операції у обох пацієнток пройшли успішно і вже через кілька днів вони зможуть відправитися додому.

Фахівці сподіваються, що завдяки новому закону кількість операцій збільшиться

За 25 років роботи в Запорізькому центрі трансплантації виконали 600 операцій з пересадки нирки, 14 трансплантацій печінки, 3 пересадки серця. Якщо говорити про трупну трансплантацію, то за 2018 рік у Запорізькій обласній лікарні провели всього 6 таких операцій. Фахівці сподіваються, що новий закон про трансплантацію, який днями підписав Президент України, допоможе збільшити кількість втручань, а разом з ними і кількість врятованих життів.
 
Новий закон вступає в силу вже з наступного року, але за словами Олександра Никоненка, професора, керівника Запорізького центру трансплантації, академіка НАМН України, доктора медичних наук, члена-кореспондента НАН України, щоб він дійсно працював, потрібно багато чого зробити. Перше - змінити ставлення суспільства до пересадки органів, акцентувати увагу на тому, що трансплантація - це життєво необхідна операція для тисяч пацієнтів. Як зазначає Олександр Семенович, необхідно провести і підготовку анестезіологів з діагностики смерті мозку. Також в нашому місті спеціальна апаратура для діагностики смерті мозку є тільки в Запорізькій обллікарні, тому фахівцям установи доводиться виїжджати зі своєю технікою в інші лікарні міста і області, щоб провести процедуру.

«Напрямок трансплантології в обласній клінічній лікарні сьогодні - це цілий комплекс служб і відділень, які забезпечують єдиний процес для досягнення результату, - зазначає головний лікар Запорізької обласної лікарні Ігор Шишка, - Це безпосередньо відділення трансплантації і хронічного гемодіалізу, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, лабораторії, спеціальний операційний блок і велика команда фахівців, які завдяки своїм зусиллям, високому професіоналізму і прагненню до досягнення це їй забезпечують той результат, який ми сьогодні бачимо».
 
22.06.2018 Додатково по цій темі ->

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР