Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53

Терапія  ->  

Відділення нефрологіі

Відділення нефрології спеціалізується на діагностиці та лікуванні хронічних захворювань нирок, нагляді та лікуванні хворих після пересадки нирки у пізньому післяопераційному періоді.

Завідуюча – лікар-нефролог вищої категорії, к. мед. н., Остапенко Тетяна Іванівна.

При обслідуванні хворих застосовуються усі сучасні методи діагностики: клінічні, біохімічні, інструментальні (УЗО, внутрішньовенна урографія, комп’ютерна томографія, ультразвукова доплерографія, ниркова ангіографія та ін.). Визначення тактики ведення при багатьох хронічних нефропатіях стало обґрунтованим завдяки біопсії нирки, яка проводиться в умовах нефрологічного відділення.

Визначені показання для біопсії нирки:

  • Нефропатії (органічна протеїнурія, нефротичний синдром, ниркова гематурія, ниркова гіпертензія незрозумілого ґенеза, тубулопатія незрозумілого ґенеза.).
  • Ренальна ГНН (незрозумілого походження, із системною маніфестацією, симптомами гломерулонефрит та васкуліта, анурією більше 3 тижнів).

Щоденно проводиться консультативний прийом пацієнтів. Консультації нефролога здійснюються в обласній консультативній поліклініці. Існує наступність між стаціонарним відділенням та кабінетом нефролога поліклініки, коли після лікування у стаціонарі хворі продовжують догляд у лікаря-нефролога.

Уявлення про хронічну хворобу нирок має на увазі регулярний скрінінг її ознак у групах ризику (у пацієнтів, які мають артеріальну гіпертензію/кардіоваскулярну патологію, цукровий діабет обтяжений сімейним анамнезом по захворюванням нирок, рецидивуючу інфекцію сечових шляхів, атеросклеротичне враження ниркових артерій, які довгочасно приймають нестероїдні протизапальні препарати) та здійснюється лікарем-нефрологом на амбулаторному етапі.

Впровадження у щоденну практику визначення мікроальбумінурії – ранньої ознаки ураження нирок при цукровому діабеті 1 і 2 типів, у хворих з артеріальною гіпертензією, метаболічному синдромі та призначення блокаторів ренін-ангіотензін-альдостеронової системи дозволяє проводити ранню профілактику ураження нирок. Можливість надання спеціалізованої медичної допомоги з патологією нирок у повному обсязі та згідно стандартів можливо в умовах нефрологічного відділення.

В теперішній час у відділенні використовуються етіологічне, патогенетичне (у тому числі арсенал імунодепресантів) лікування хронічних нефропатій, завдяки своєчасному застосуванню яких вдається притишити невідворотне погіршення ниркової функції.

Своєчасна адекватна корекція ускладнень хронічної ниркової недостатності (перш за все анемії, артеріальної гіпертензії, порушень фосфорно-кальцієвого обміну) дозволяє продовжити час до початку замінної ниркової терапії.

У нефрологічному відділенні організована школа для хворих з гломерулонефритами, нирковою недостатністю, з трансплантованою ниркою, де пацієнти отримують знання про свій стан, профілактику ускладнень, та вчаться модифікації способу життя.

Сучасне лікування хворих у нефрологічному відділенні можливе лише при щільній співпраці з ведучими спеціалістами у галузі замінної ниркової терапії та трансплантології, що дозволяє зменшити летальність, поліпшити якість життя хворих.

У Запорізькій області, як і у всьому світі, спостерігається збільшення числа пацієнтів з хронічною нирковою патологією, у зв’язку із зростанням захворюваності цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією та гіперурикемією, ожирінням. Внаслідок чого стрімко зросла кількість пацієнтів з термінальною нирковою недостатністю, що потребують замінної ниркової терапії, що супроводжується соціальними та економічними проблемами (недостатністю місць для гемодіалізу, високою вартістю технічного та медикаментозного забезпечення екстракорпоральних методів лікування, складнощами підбору донора для трансплантації нирки).

Для упорядкування надання кваліфікованої медичної допомоги хворим з термінальною нирковою недостатністю, затверджено Наказ управління охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації від 19.12.2007р. №597. Згідно наказу засідання відбіркової комісії правління охорони здоров’я облдержадміністрації проводиться кожного другого вівторка місяця з 14.00 до 16.00 у кабінеті № 56 обласної консультативної поліклініки ЗОКЛ. На відбіркову комісію направляються хворі з термінальною нирковою недостатністю для визначення замінної ниркової терапії та представляються лікарями-нефрологами, дільничними лікарями, які направлять пацієнта з представленням документації (виписка з історії хвороби, амбулаторна карта, паспорт хворого).

Консультации.

Консультації нефролога здійснюються щоденно у консультативній поліклініці з 9.00 до 12.00, кабінет №56 (4 поверх).

Консультативний прийом куратора відділення, доц. кафедри внутрішніх хвороб 3, к.мед.н. Шеховцевої Т.Г. – щовівторка з 10.00 до 12.00.

Консультативний прийом зав. відділенням Остапенко Т.І. – щосереди з 10 до 12 годин.

Тел. зав. відділенням - 766-33-63 (для міських номерів).
 


Колектив відділення

Колектив відділення

 

Новини

14.03.19

Всесвітній день нирки: як зберегти здоров'я органу

Нирки виконують роль фільтра: виводять з організму токсичні речовини. Також беруть участь в підтримці артеріального тиску, продукуванні гормонів надниркових залоз, утворенні червоних кров'яних тілець, допомагають підтримувати обмін речовин. Про те, як стежити за здоров'ям цього важливого органу покликаний нагадати Всесвітній день нирки, який щорічно відзначається у другий четвер березня.

18.01.19

Взимку «прокидаються» хронічні хвороби нирок

Зараз в Україні «лютує» грип. Крім того, що це захворювання небезпечне саме по собі, грип може ще й викликати запалення нирок (пієлонефрит). Проте, як відзначають нефрологи Запорізької обласної лікарні, грип не єдина причина, через яку нас долає ця хвороба. Справа в тому, що зима - благодатний час для загострення багатьох постійних хвороб, в тому числі хвороб нирок.

20.01.17 Збільшити

Нефрологи Запорізької обласної лікарні: кожному, хто перехворів на грип, ГРВІ або ангіну потрібно перевіряти нирки

Осінь і зима - традиційний сезон застуд та епідемій грипу. Перепади погоди, переохолодження, ослаблений імунітет і хвороба вже тут як тут. Слід бути обережними, попереджають нефрологи Запорізької обласної лікарні, адже примітивні на перший погляд недуги ГРВІ та ангіна можуть викликати тяжкі проблеми з нирками.


Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько-консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР