Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53

Діагностика  ->  

Відділення функціональної діагностики і електрокардіографії

У відділенні ОФД і ЕКГ проводяться діагностичні дослідження серцево-судинною, легеневою паталогии, потологии периферичних посудин.

Завідувачка ОФД і ЕКГ  -  Кашникова Галина Миколаївна, лікар вищої категорії.

У структурі відділення 5 діагностичних кабінетів:

 • Електрокардіографія (Кабинеті №4, №5)
 • Эхокардиоскопия (Кабінет №6)
 • Реоенцефалографія, реовазография, функція зовнішнього дихання, фонокардіографія (Кабінет №10)
 • Капіляроскопія (Кабінет №11 )

Відділення оснащене діагностичним устаткуванням:

 • Електрокардіографи 3-х, 6-ти, 12-тиканальные
 • Ультразвуковий скануючий прилад ULTIMAPRO - 30
 • Діагностичний комплекс «Сфера-4»
 • Капіляроскоп

Перелік діагностичних досліджень, що проводяться :          

·         Електрокардіографія
Графічний запис діяльності серця в 12-ти стандартних і додаткових відведеннях. Запис проводиться в різних масштабах часу (стандартний масштаб - 50 мм/сік)_

·         Функція зовнішнього дихання (спірографія)
Спірографія -исследование функції зовнішнього дихання виконується на діагностичному комплексі «Сфера-4». Спірографія нині є одним з основних методів діагностики захворювань органів дихання._Цей метод дозволяє оцінювати функціональний стан легенів і бронхів, зокрема життєву місткість легенів, прохідність дихальних шляхів, виявляти обструкцію (спазм бронхів) і міру вираженості патологічних змін._За допомогою комп'ютерної спірометрії можна точно виявити прихований спазм бронхів - основний симптом грізних легеневих захворювань - бронхіальної астми і хронічного обструктивного бронхіту, провести точну диференціальну діагностику між цими захворюваннями, оцінити ступінь тяжкості хвороби, підібрати оптимальну тактику лікування і визначити ефективність терапії, що проводиться, в динаміці. Це дослідження дозволяє також вирішити принципове питання про оборотність (оборотна або частково оборотна) бронхіальної обструкції. Для цього проводяться спеціальні проби з інгаляцією бронхорасширяющих лікарських препаратів.

·         Реоенцефалографія
Реоенцефалографія - дослідження кровонаповнення судин головгого мозку виконується на діагностичному комплексі «Сфера - 4». Цей меод дозволяє отримати графічну інформацію про стан мозкового кровообігу і відкриває можливості для динамічного вивчення церебральної гемодинаміки при різних захворюваннях.

·         Реовазография
Реовазография-дослідження периферичних судин верхніх і нижніх кінцівок виконується на діагностичному комплексі «Сфера - 4». Реографическое дослідження дає інформацію про функціональний стан судинних стінок артеріальної системи верхніх і нижніх кінцівок, відбиває інтенсивність пульсового кровонаповнення досліджуваних ділянок, дозволяє судити про зміни кровонаповнення в часі і динаміці в результаті розвитку судинної потологии або під впливом лікування, що проводиться.

·         Інтегральна реографія
Інтегральна реография-неинвазивный метод оцінки стану серцево-судинної, дихальної систем, а також рівня позаклітинної рідини в організмі людини, виконується на діагностичному комплексі «Сфера - 4». Метод заснований на реєстрації і аналізі змінної складовою електричного імпедансу струму високої частоти, внаслідок переміщення мас крові між струмовими і потенційними електродами з областей з низької щільності струму._Діагностична цінність методу :_1. Визначення типу гемодинаміки._2. Оцінка удорного об'єму серця._3. Оцінка міри недостатності кровообігу._4. Контроль рівня позаклітинної рідини._5. Оцінка взаємозв'язку показників центральної гемодинаміки і зовнішнього дихання.

·         Фонокардіографія
Фонокардіографія — один з методів діагностичного дослідження серця виконується на діагностичному комплексі «Сфера — 4» . Він заснований на графічній реєстрації звуків, супроводжуючих сердечні скорочення, за допомогою мікрофону, який перетворить звукові коливання в електричні, підсилювача, системи частотних фільтрів і реєструючого пристрою. Реєструють в основному тоны і шуми серця. Отримуване при цьому графічне зображення називають фонокардіограмою. Фонокардіографія істотно доповнює аускультацію і дає можливість об'єктивно визначити частоту, форму і тривалість реєстрованих звуків, а також їх зміну в процесі динамічного спостереження за хворим. Використовується фонокардіографія головним чином для діагностики потоків серця, фазового аналізу сердечного циклу. Це особливо важливо при тахікардії, аритміях, коли за допомогою однієї аускультації важко вирішити, в якій фазі сердечного циклу виникли ті або інші звукові явища.

·         Эхокардиоскопия
Эхокардиоскопия- ультразвукове дослідження серця виконується на ультразвуковому скан ирующем приладі ULTIMAPRO - 30. Метод дозволяє побачити в режимі реального часу стулки клапанів, оцінити характер їх руху, виміряти розміри камер серця і основних магістральних посудин, товщину стінок серця, оцінити функцію сердечного м'яза, стан перикарду. Використовуючи допплерографические методики можна оцінити внутрішньосерцевий кровотік, виміряти швидкість кровотоку навіть в найдрібніших посудинах, що живлять само серце.

·         Капіляроскопія
Капіляроскопія — допоміжний метод, що дає уявлення про стан периферичного кровообігу, дозволяє  виявити особливості функціонування системи мікроциркуляції (периферичного кровообігу) і вегетативної нервової системи. Об'єктом дослідження виступає капілярна мережа епонихію пальців рук, ніг, та ін. областей залежно від сфери застосування приладу.

 

Лікарі відділення :

 • Тимошева Марина Миколаївна, лікар вищої категорії
 • Ковтун Валентина Василівна, лікар 1-ої категорії
 • Лазько - Комарова Ольга Володимирівна, фахівець

Відділення розташоване на восьмому поверсі дев'ятиповерхового корпусу.

Режим роботи : з 8.00 до 16.12

Контактні телефони: 061-219-05-06, 766-33-11, 766-32-30, 766-32-31


Тимошева Марина Миколаївна
Ковтун Валентина Василівна

Тимошева Марина Миколаївна

Ковтун Валентина Василівна

Лазько - Комарова Ольга Володимирівна
Діагностичний комплекс Сфера 4

Лазько - Комарова Ольга Володимирівна

Діагностичний комплекс Сфера 4

Копьютерный ЕКГ 12-ти канальний комплекс
Ультразвуковий сканнер ULTIMA PRO 30

Копьютерный ЕКГ 12-ти канальний комплекс

Ультразвуковий сканнер ULTIMA PRO 30

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР