Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53

Хірургія  ->  

Відділення анестезіологіі з ліжками інтенсивної терапії для трансплантації та нефрології

Відділення створено в 1995 році при центрі трансплантації для надання вузькоспеціалізованої анестезіологічної допомоги та інтенсивної терапії хворим, при пересадці нирки, печінки, підшлункової залози, при операціях у хворих з ендокринною патологією, а також для інтенсивної терапії найближчого післяопераційного періоду хворим хірургічного профілю.

Завідуючий відділенням Гриценко Сергій Миколайович, професор, доктор медичних наук, лікар-анестезіолог вищої категорії.

В даний час у відділенні працює 5 лікарів: завідувач відділенням, денний анестезіолог, ургентні чергові анестезіологи (спеціалісти вищої та другої кваліфікаційної категорії), дванадцять медичних сестер.

За час існування відділення проліковано понад 3500 хворих. Колектив відділення забезпечував анестезії та інтенсивну терапію, вперше виконаних в Україні, трансплантацій нирки дітям від живого родинного донора, 10 пересадок печінки, симультанній трансплантації підшлункової залози і нирки. Лікарями відділення проведено більше 500 анестезій при трансплантації нирки від трупного донора.

Специфіка роботи відділення

Реципієнт, що йде на органну трансплантацію, кардинально відрізняється від звичайного важкого хворого. У ранньому післяопераційному періоді такі пацієнти потребують ізоляції від загального потоку важких хворих через небезпеку розвитку бактеріальних і вірусних ускладнень, які призводять до втрати трансплантата. Сама анестезія і інтенсивна терапія під час операції також має численні особливості (інвазивний моніторинг гемодинаміки, імуносупресія, реперфузія трансплантата і ін.), знаннями яких не володіють анестезіологи загальної практики. Тому їм важко кваліфіковано виконувати підготовку до трансплантації органів.

Трансплантація органів є найбільш складним і дуже тривалим оперативним втручанням в сучасній хірургії. Наприклад, при трансплантації печінки потрібний інвазивний моніторинг для безперервного визначення артеріального тиску в променевій і легеневій артерії і верхній порожнистій вені, реєстрації параметрів центральної гемодинаміки термоділюційним методом з використанням спеціального катетера, транспорту і споживання кисню та ін.

При ортотопічній трансплантації печінки стан гемодинаміки змінюється раптово, обсяг крововтрати дуже великий, що вимагає застосування спеціальної апаратури (систем швидкого вкидання і селлсейвер). Працювати на цих апаратах може тільки спеціально навчений анестезіолог і сестра-анестезистка. Тому на посту цілодобово присутні анестезіологи, медсестри-анестезистки, медичні сестри по догляду за хворими, проводиться безперервний моніторинг і діагностика гострої реакції відторгнення трансплантата, зміни режиму імуносупресії і нефротоксичності. Не діагностована вчасно реакція відторгнення трансплантата приводить у великому відсотку випадків до втрати або до вкорочення часу функціонування трансплантата.

Відділення має сучасну апаратуру для інвазивного та неінвазивного моніторингу за станом хворих, що дозволяє безперервно проводити моніторинг показники гемодинаміки великого і малого кіл кровообігу, газового і кислотно-лужного стану артеріальної і змішаної венозної крові.

Висока кваліфікація лікарів, достатня оснащеність апаратурою дозволили значно поліпшити показники роботи. Протягом останнього десятиліття досягнуто 100% виживаність реципієнтів і 94% виживаність ниркових трансплантатів в ранньому післяопераційному періоді, що вище аналогічних показників українських центрів трансплантації, які не мають спеціалізованого відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Наукова діяльність фахівців відділення

 Співробітниками відділення проводиться велика науково-практична робота. Лікарями відділення анестезіології та інтенсивної терапії для трансплантації та нефрології розроблені і впроваджені протоколи підготовки реципієнта до трансплантації, анестезії, інтра- і післяопераційної інтенсивної терапії при пересадці органів. За час існування відділення в різних виданнях опубліковано понад 100 наукових статей. Завідуючим відділенням С.Н. Гриценко розроблена методика ренопротекції при трансплантації донорської нирки і вперше в Україні створена концепція анестезії та ІТ при трансплантації печінки і нирок. Методики ренопротекції захищені патентами України.

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР