Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53

Терапія  ->   Трансфузіологія - донорство крові  ->  

 

Всесвітній день донора крові - міжнародний день, який щорічно проводиться 14 червня.

Слово «донор» походить від латинського «donare» - «дарувати». У випадку з донорами крові подарунком часто є життя іншої людини. Кожен третій житель Землі хоча б раз у житті потребує переливання крові. При цьому існують окремі категорії людей, які не можуть обійтися без донорської крові.

5 причин здати кров:

 • Одна здача крові допомагає врятувати два життя,
 • Здача крові або плазми корисна для здоров'я донора: запускає процес оновлення організму, стимулює імунітет, знижує ризик розвитку захворювань серцево - судинної системи,
 • При здачі крові донор безкоштовно обстежується на: групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С», сифіліс,
 • Після здачі крові, донору надається звільнення на 2 дні від роботи та навчання із збереженням заробітної плати,
 • Здавати кров регулярно - це не тільки благородний вчинок, а й допомога ближньому!

Хто може бути донором?

Донором може стати кожна здорова людина у віці від 18 років, що пройшов медичне обстеження і в якого немає протипоказань. Кожен донор повинен знати, що від стану його здоров'я залежить життя і здоров'я хворого. Для того, щоб кров приносила хворому користь, донору необхідно дотримуватись певних правил:

 • Кров можна здавати тільки при доброму стані здоров'я та гарному самопочутті.
 • Перед днем здачі крові необхідно добре виспатися і відпочити.
 • За день і в день здачі крові не рекомендується щільно їсти, треба виключити жирну смажену їжу, молоко, сметану, вершки, яйця, морозиво, так як кров насичується жировими речовинами і стає непридатною для переливання хворим.
 • У ці дні в меню можна включити: нежирні відварне м'ясо і рибу, кашу, відварну картоплю, інші відварені та сирі овочі і фрукти, кефір, соки, киселі, компоти, чорний і не здобний хліб.
 • Безпосередньо перед здаванням крові донору необхідно з'їсти легкий сніданок: чай або сік, білий хліб. Калорійний обід після здачі крові сприяє відновленню втрати крові.
 • Донор не повинен зловживати спиртними напоями, а за кілька днів до здачі крові і зовсім від них відмовитися, так як алкоголь, потрапляючи в кров, може завдати непоправної шкоди хворому, якому перелита така кров, особливо якщо цей хворий - дитина.
 • Фахівці рекомендую утриматися від куріння за годину до процедури здачі крові і не палити протягом двох годину після здачі.
 • Для здачі крові необхідно мати при собі паспорт громадянина України.

Як проходить процедура здачі крові?

 1. У реєстратурі донор показує паспорт, направлення для медичного закладу. Реєстратор перевіряє донора по картотеці і виписує картку для подальшої давання крові. Після цього донор направляється на медичне обстеження.
 2. В ході медичного обстеження робиться аналіз крові з пальця. Лаборант визначає зі взятої з пальця крові донора групу крові та рівень гемоглобіну в крові. Від результатів цього аналізу залежить, чи зможе людина в цей день стати донором.
 3. Після цього донор вирушає до лікаря, який його оглядає, вимірює температуру тіла, яка повинна бути 36,6 + -0,3 ° С; визначає частоту і ритмічність пульсу: у нормі - пульс ритмічний, від 60 до 90 ударів на хвилину; вимірює артеріальний тиск; оглядає живіт і шкірні покриви донора. При необхідності задає додаткові питання щодо здоров'я і способу життя. На основі всіх отриманих даних лікар приймає рішення про допуск до здачі крові.
 4. Перед тим як здати кров, донору пропонується випити чай з печивом - це забезпечить хороше самопочуття після процедури.
 5. Процес здачі крові проходить у напівлежачому або лежачому положенні. На передпліччі донора накладається гумовий джгут, обробляється шкіра ліктьового згину руки антисептиком, після чого проводиться процедура забору крові або її компонентів, при цьому використовуються тільки стерильні одноразові інструменти. Донору потрібно кілька разів інтенсивно стиснути і розтиснути кулак. Частина крові донора збирається для аналізів.
 6. За одну дачу крові в контейнер для забору крові беруть 450 мл крові, в пробірки для аналізів - приблизно 20 мл крові. Процедура здачі крові триває 5 -7 хвилин. Тривалість процедури при здачі плазми займає близько 40 хвилин, при здачі клітин крові - тромбоцитів-до 1,5 години.
 7. Всі предмети і матеріали, що безпосередньо контактують з кров'ю донора, є одноразовими, тому заразитися чимось під час донації неможливо.
 8. Після процедури медсестра накладає на місце пункції давить пов'язку, яку не слід знімати протягом двох-трьох годин.
 9. Після здачі донору пропонується відпочити 10-15 хвилин. Будь-яке фізичне навантаження та відвідування спортзалу в день здачі повинні бути скасовані. Якщо після здачі крові у донора виникне почервоніння навколо вени або погіршиться самопочуття, то звернення до медичних працівників відділення трансфузіології допоможе усунути небажані наслідки.
 10. Після того як донор відпочине, йому видається довідка встановленого зразка, яку він може пред'явити за місцем вимоги.

Де це можна зробити?

Ми чекаємо донорів щодня з 9.00 до 13.00 (вихідні дні - субота, неділя) у відділенні трансфузіології (будівля поліклініки, 1 поверх).

Довідкова інформація та запис за телефонами: (061) 76-63-215 або 76-63-532.

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько-консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР