Запоріжжя, Оріховське шосе, 10
Показати на мапі
Довідка:  (061) 769-81-53

Поліклініка  ->  

Поради лікаря. Корисно знати про...

Щеплення для дорослих: вакцина для мандрівника

Є країни, для відвідування яких обов'язково треба заздалегідь зробити собі щеплення від жовтої лихоманки, і є держави, перед поїздкою в які настійно рекомендується відвідати прищеплювальний кабінет.

Ін'єкцію роблять мінімум за десять днів до поїздки. І потім на десять років про небезпечну хворобу можна забути. Кожен, що пройшов вакцинацію, отримує міжнародний документ.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Лімфома - виліковна.

Лімфома - злоякісне захворювання, яке вражає лімфоцити - білі клітини крові. У лімфоцитів відбувається збій природної програми, і вони починають безупинно ділитися і накопичуватися в різних системах і органах, в основному, в лімфовузлах.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Вірус Эбола. Є надія на лікування.

Хвороба, викликана вірусом Эбола, раніше відома як геморагічна лихоманка Эбола (ГЛЭ), є важкою, часто смертельною хворобою людей. Коефіцієнт летальності спалахів доходить до 90%. Вирус передається людям від диких тварин і поширюється серед людей від людини до людині.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Запальні захворювання очей

Запальні захворювання очей, що трапляються найчастіше:
Кон`юнктивіт – загальна назва цілої групи запальних захворюванькон`юнктиви.
Кератит – запалення рогівки, тобто, прозорої оболонки на передній поверхні ока.
Увеїт – захворювання судинної оболонки ока що теж має запальний характер.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Сонячний і тепловий удар.

При перегріванні організм захищається від високої температури за допомогою підвищеного потовиділення. З іншого боку, при цьому з потом відбуваються втрати солей і рідини, що призводить до підвищення температури тіла і ще більшого перегрівання. Діти і особи літнього віку більше схильні до сонячного і теплового удару.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Про профілактику трансмісивних захворювань.

Трансмісивні хвороби - хвороби, розвиток яких пов'язаний з укусами різних комах. Таких захворювань безліч (малярія, кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма, дирофіляріоз, особливо-небезпечні захворювання - чума, ін.) Передача збудника відбувається при укусі комарами, блохами, москітами, кліщами та ін.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Атопічний дерматит.

Він же діатез, дитяча екзема, нейродерміт. Це хронічне і рецидивуюче алергічне захворювання шкіри, яке має яскраво виражену сезонність. Це означає, що хвороба завжди присутня в латентному (прихованому) стані, а її загострення можуть з'являтися і зникати.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Трохи про молочну залозу...

У всьому світі найпоширенішим онкологічним захворюванням серед жінок є рак молочної залози. Тільки на території України щодня ця патологія діагностується у п'ятдесяти жінок.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Проблеми слуху. Допомога сурдолога.

Слух займає особливе місце серед п'яти почуттів, за допомогою яких людина сприймає світ. Зростаючий шум, погіршення екологічної ситуації, ріст тривалості життя, неуважне відношення до свого слуху приводять до збільшення кількості людей з проблемою слуху.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Профілактика хвороби Лайма. Обережно, кліщі!

Хвороба Лайма - інфекційне захворювання, що викликається спірохетами Borrelia burgdorferi. Зараження відбувається при укусі інфікованим кліщем. Характеризується схильністю до хронічного і рецидивуючого перебігу і переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Алергени:  10 найпоширеніших

Аллергия - це патологічна реакція організму, непропорційно сильна відповідь імунної системи на нешкідливі, здавалося б, речовини. Вилікувати аллергию неможливе, але можна навчитися тримати її під контролем. І найголовніше в цьому - знать, на що саме ви реагуєте.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Алергічний риноконъюнктивит

Алергічний риноконъюнктивит - цей типовий клінічний прояв гострої гіперчутливості у відповідь на з'єднання розчиненого в сльозі антигена, що поступив з повітря (найчастіше - це пилок квітучих рослин), і LgE, фіксованого на мембрані клітин. Наступна їх дегрануляция і викликає швидкий розвиток симптомів захворювання.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Профілактика загострення ішемічної хвороби серця влітку

Основними ушкоджувальними чинниками при ІБС є тромбоз в коронарних артеріях серця, спазм коронарних артерій і наявність атеросклеротичних бляшок в артеріях серця. Вірогідність тромбозу в артеріях серця влітку зростає. У зв'язку з цим особи зі встановленим діагнозом ІБС, після перенесеного инфаркта міокарду, постійно приймають аспірин.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Неспецифічний вульвовагініт - причини, симптоми, діагностика, лікування

Неспецифічним вульвовагінітом називають запальний процес, який відбувається у вульве (вульвіт) і слизовій оболонці піхви (вагініт). Від цього захворювання найчастіше страждають дівчатка, жінки літнього віку і дуже рідко - жінки дітородного віку.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Харчування і залізо

Збалансоване харчування  забезпечує організм адекватною кількістю залізаа.
Зміст заліза в продуктах харчування.
Пораді з харчування.
І багато що інше..

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Профілактика респіраторних захворювань влітку

Літо - довгождана пора,  час відпусток, поїздок на море, сезон свіжих овочів і фруктів. Але і в цей період  ми, на жаль, не захищені від респираторних інфекцій, застуди. Причини - пекуче сонце, переохолодження (загальне і місцеве) і активізація різних мікроорганізмів.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Профілактика захворювань шлунково-кишкового тракту

Статистика показує, що більше дев'яноста відсотків міського населення у всьому світі страждають тими або іншими захворюваннями ШКТ. Між тим, більше половины людей, що страждають патологіями шлунково-кишкового тракту, навіть не підозрюють про своє захворювання. Це відбувається з тієї причини, що большинство захворювань ШКТ до певного часу не дають знать про себе.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Профілактика гострих інфекцій кишечника.

Кишкові інфекції можна віднести до справжніх сезонних захворювань, пік яких доводиться на літній період. Їх головні винуватці - різні мікроби, які в жару активно розмножуються в продуктах харчування і воді, які потрапляють в організм і отруюють його. У більшості випадків у хворих спостерігається пронос (чи запор), блювота, інтоксикація, слабкість...

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Бережіть нирки з молодості

Звичайно, в людському організмі в принципі немає неважних органів. Проте про значення нирок варто сказати особливо. Нирки - це передусім, щонайпотужніший фільтр. Вони мають справу з усіма токсинами, мікробами, інфекціями, які потрапляють в організм. Для того, щоб протистояти мікробам, виводити інфекції і токсини, нирки повинні мати величезний запас міцності і сили.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Що таке псоріаз?

Псориаз - загальне хронічне рецидивуюче шкірне захворювання з різноманітними функціональними і морфологічними змінами ряду органів і систем.

Може з'явитися у будь-якому віці, у більшості випадків виникає до 30 років однаково часто у осіб обох статей.

Подивитися детальніше мовою оригіналу

Ангіограф Toshiba

Клиника ортопедии и спортивной травмы

Інформація для паціентів

Запишіться на прийом до лікаря

Залиште відгук

Графіки прийому лікарів

Поради лікаря

Відділення мікрохірургії ока

Відео. Запорізька обласна клінічна лікарня

Нам дякують

Будь героем - стань донором!

МОЗ

Служби забезпечення ЗОКЛ:

Корисні посилання:

Обласна лікарсько - консультаційна комісія

Фармацевтична служба

Відділення санітарно - епідеміологічного нагляду

Бухгалтерія

Планово-економічний відділ

Технічна служба

Відділ кадрів

Соціальна підтримка працівників

Як нас знайти

Храм при лікарні

Тендерний комітет

Доступ до публічної інформації

МОЗ України

Запорізька ОДА

Запорізька обласна рада

Запорізька міська рада

ЗДМУ

ЗМАПО

Знайшли помилку на сайті? Виділіть текст з помилкою "мишкою" і натисніть одночасно Ctrl + Enter.
При використанні матеріалів сайту в електронних виданнях активне посилання на сайт обов'язкове.
2009-2015 Усі права захищені © КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР Розробка сайту ДІАМІР